تاریخچه و معرفی شرکت آریا زرین بلورین:

ظروف اپال برای اولین بار در قرن شانزدهم در شهر ونیز ایتالیا شناخته شد و بعدها در قرن نوزدهم توسط شرکتی فرانسوی با نام آرک (ARC) به تولید انبوه رسید ، بیشتر مردم ظروف اپال را ظروف آرکوپال مینامند زیرا شرکت فرانسوی آرک ( اولین شرکت رسمی که این ظروف را به ثبت رساند) ، محصولات خود را با نام تجاری آرکوپال به بازار جهانی عرضه نمود.


ظروف اپال یا ظروف آرکوپال ظروفی هستند که مواد اولیه تشکیل دهنده آنها تلفیقی از مواد تشکیل دهنده شیشه و چینی است ، که البته به دلیل ظریف تر بودن ، نسبت به چینی وزن کمتری دارد و نسبت به شیشه زیباتر بوده و خاصیت نشکن دارد.

بطور ساده و غیر تخصصی می توان گفت جنس اپال 60 درصد از مواد تشکیل دهنده شیشه و 30 درصد از مواد تشکیل دهنده چینی و 10 درصد آن از سایر مواد معدنی تشکیل شده است که این مواد در دمای بین 1500 تا 1600 درجه سانتی گراد ذوب می شوند سپس با استفاده از سیستم گریزاز مرکز به شکل ظرف مورد نظر در می آیند ، در مرحله بعدی تولید ظروف اپال عملیات حرارتی دیگری روی آنها انجام میشود که آنیل نام دارد و ظروف را در مقابل حرارت مقاوم میکند تا ظروف ، نشکن و قابل استفاده در ماکروویو شوند و درهمین مرحله قبل از آنیل است که نقش ها روی سطح ظروف قرار می گیرند و پخته می شوند تا ثابت بمانند.


از قدیم تا به امروز ظروف اپال در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، در حال حاضر این ظروف به دلیل استحکام زیاد ، سبکی و سهولت در پذیرایی و شستشو ، شفافیت و قابل استفاده بودن در ماشین ظرفشویی و مایکروویو، نه تنها به عنوان ظروف اصلی پذیرایی استفاده می شوند ، بلکه یکی از پر طرفدارترین محصولات در ظروف سرو و پذیرایی وغذاخوری به شمار می آیند.


با پیشرفت تکنولوژی و انتقال اطلاعات ، ساخت این نوع ظروف در کشورمان ایران با استقبال بیشتر مصرف کنندگان روبرو شده است ، موسسان و مدیران شرکت آریا زرین بلورین با سوابق درخشان و تجربه سال ها همکاری نزدیک و موثر با شرکت های تولید کننده اروپایی و آمریکایی که دارنده ی برندهای معتبر و صاحب نام بین المللی هستند ، خدمات شایانی به صنعت شیشه ، بلور و اپال در کشور نمودند.


حاصل این تجربه ارزشمند و سال ها ارتباط تجاری و فنی نزدیک با مهندسین و طراحان اروپایی منجر به جلب نظر مساعد آنها برای مشارکت در پروژه عظیم احداث کارخانجات این شرکت در ایران بعنوان بزرگترین بازار مصرف ظروف اپال در خاورمیانه گردید.


فازاول این همکاری شامل انتخاب جدیدترین ماشین آلات پیشرفته و بروزترین تکنولوژی جهت تولید محصولات اپال با استفاده از دانش فنی و تجربیات کارشناسان ایتالیایی – فرانسوی در ابتدای سال 2020 مورد بهره برداری قرار گرفت.


تولید و ارایه بهترین محصول با بالاترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی از جمله اهداف مهم و اصلی مدیران شرکت و شرکای اروپایی می باشد.ما کار را عالی تحویل می دهیم!

 • ارمیا مشکی
 • مهسان صورتی
 • هلنا طوسی
 • آرتین صورتی


معرفی شرکت آریا زرین

تولید ظرف و ظروف اوپال با بهترین کیفیت
 • شروع قدرتمند

  شرکت آریا زرین بلورین در سال 1399 با بنیان گذاری آقای حسن علمدار با پیشینه ای سی ساله در تولید ظروف، به همت متخصصین فرانسوی و ایرانی و همچنین تلاش کارگران عزیز کشورمان در راستای محقق کردن شعار جهش تولید ملی به لطف ایزد منان، شروع به تولید ظروف اپال نمود. این شرکت با تمام محدودیت ها و تحریم های بین المللی توانست یازدهمین کارخانه تولید ظروف اپال در دنیا را در کشور عزیزمان ایران راه اندازی کند.
 • راه اندازی تولید

  شرکت آریا زرین بلورین عرضه محصولات اپال خود در بازار داخلی و خارجی را در تابستان 1399 در استا تهران آغاز نمود و در صدد رقابت با نمونه های خارجی برآمد و با گرفتن تجربیات، تخصص و فناوری فرانسوی بر آن شد تا بتواند بهترین ظروف از نظر کیفیت را به بازار ارائه نماید.
 • راهبردهای ما

  در حال حاضر شرکت آریا زرین بلورین با بیش از 400 پرسنل با استفاده از بهترین مواد اولیه، مصمم است با طرح ریزی سیاستهای اجرایی و راهبردی بر پایه رضایت مصرف کننده، قدم کوچک در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و شناساندن صنعت ایران به دیگر کشورهای جهان بردارد.
هم اکنون خرید کن